5 кроків для захисту від “вірусів”: Боротьба за флешку.

Іноді виникає необхідність в перенесені інформації і ми вже звично для цього використовуємо диски, флешки чи портативні накопичувачі. Диски потроху відходять у минули, так як їхню «універсальність» свого часу забракували так звані флешки, чи як правильно казати USB-флеш-накопичувач, а портативні накопичувачі не всім по кишені. Тому людство і віддала перевагу флешкам за їхню економність, портативність та невибагливість у використанні. І коли вони набули масової популярності до них добралися й віруси. Особливо цьому сприяли “зручності” компанії Microsoft — автозавантаження підключених пристроїв. Тобто, ви вставляєте диск чи флешку і Вам не потрібно робити зайвих кроків для доступу до їхнього вмісту, ОС Windows автоматично пропонувала Вам на вибір варіанти роботи з носієм інформації. А ще використовувалися так звані autorun-файли, які давали змогу при вставленні диску в привід автоматично запускалися потрібні програми, наприклад установник гри.

Як це впливає на систему?
Забіжу наперед скажу, що це дуже й дуже погано впливає на ОС (пробачте за такий не профісійний вираз). Такі можливості системи просто-на-просто давали змогу шкідливим програмам самовстановлюватися в систему, інтегруватися з нею і обходити антивірусні програми.
Отож, наведемо приклад. Вам потрібно було завантажити у свого колеги файл, який не можливо було передати електронною поштою і ви скористалися можливістю флешки. Ви прийшли до дому, вставили флешку в свій комп’ютер, попрацювали з файлом, вимкнули комп’ютер, а коли наступного разу Ви його увімкнули то побачили напис “Ваш комп’ютер заблоковано. Для його розблокування надішліть СМС на номер ####…….”. І що робити? Так звичайно, лікувати систему. Як Ваших знань не достатньо для самостійний дій, то скористаєтеся послугою сторонньої людини чи організації, що може Вас обійтися в якусь копійчину. Робимо висновки: краще за всього не використовувати такі можливості системи, хоча вони й спрощують подекуди життя.
Якщо Ви є власником операційної системи Windows то Вам допоможуть такі 2 способи:
Спосіб перший:
Це використання так званих служб ОС Windows, зокрема “Груповая политика”. Це найпростіший спосіб, але в нього є одна вада — він вимикає всі автозавантаження всіх пристроїв.

Як що у Вас встановлена ОС Windows XP:


Як що у Вас встановлена ОС Windows 7:

Спосіб другий:
Особливістю цього способу є те, що Ви маєте можливість вибирати яке саме автозапуск ви хочете вимкнути. Наприклад тільки дисків чи наприклад невідомих пристроїв. Але використання цього варіанту потрібно уважно, так як ми будемо редагувати “свята-святих” ОС Windows — реєстр.

Прочитати:

Але як що Ви все ж таки бажаєте використовувати таку зручність системи, то дамо Вам кілька порад, як зменшити ризик зараження. По-перше перш ніж використовувати дані з флешки обов’язково перевірьте її на наявність вірусів. Багато сучасних антивірусних програм самі контролюють процес під’єднання накопичувача і пропонують перевірити його зміст. Також можна використовувати допоміжні програми, такі як Panda USB Vaccine чи USB Disk Security. Програма Panda USB Vaccine допоможе Вам захистити від зміни чи запису на Вашу флешку файла AutoRun, а USB Disk Security блокує віруси перед відкриттям флешки.
Я тільки додам, що Panda USB Vaccine безкоштовна, а USB Disk Security умовно безкоштовна
Висновки
Отож, підсумовуємо. Ми встановили антивірусну програму, навчилися правильно її використовувати, прояснили для себе і можливо почали використовувати фаєрвол, змінили тип свого облікового запису для більш захищенності, а також ми провели боротьбу проти автозавантаження вірусів з флешки. Ми можемо сказати, що ми захистили себе від вірусів на 99%. Чому не на 100%, спитаєте Ви, а ми відповімо — прогрес і бажання людей на сьогодні стрімко летить вперед і дехто встигає, а декому доводиться наздоганяти.
В інших статтях ми з Вами поговоримо про вибір операційної системи, використання «хмарності» та ще багато іншого. А як що у Вас є запитання, не соромтеся і пишіть мені на пошту pr@ost.kiev.ua


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Изображения должны быть включены!